| adytza0700 a întrebat:

Buna!, maine am teza la mate si nu stiu ce o sa ne de-a, sunt in clasa a 8-a.

6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pai noi nu avem de unde sa stim,intreab-o pe profa ce parte din materia predata intra la teza, iar daca ai lipsit de la scoala, vorbeste cu un coleg mai interesat de mate.
De obicei se da din toata materia predata in semestru.

| Rikudou a răspuns:

Si eu tot maine dau teza la matematica.Invata-ti la algebra din intervale si formule de calcul prescurtat iar la geometrie cam tot ce va predat in spatiu.Bafta

| NuDauFunda a răspuns:

Sunt de acord cu tine.

| lentzig a răspuns:

Sa dea, verb. nu se scrie sa de-a.ai grija la teza de la romana! iar subiectele la teza de la matematica...doar profesorul/profesoara stie! incearca sa inveti, nu sa intrebi subictele de la teza ta pe TPU.e putin probabil sa gasesti un raspuns aici.TPU ajuta, dar nu in sensul pe care ti-l doresti tu!

| thunderbird15 a răspuns:

Buna. la ce vrei sa stii? algebra sau geometrie?

| adytza0700 explică (pentru thunderbird15):

Ba da teza se da din amanadoua.