| frumusica77 a întrebat:

As vrea si eu sa imi spuneti povesti de groaza, nu siteuri, cea mai infricosatoare primeste FUNDA( scuzati categoria)

3 răspunsuri:
| CGAlexandra a răspuns:

Daca vrei sa afli povesti de groaza, cel mai bine ar fi sa te uiti la un film horrorhappy

| IubesteEa a răspuns:

Povestea lui Bloody Mary(mary sangeroasa) se spune ca a murit la varsta de 17 ani(ingropata de tatal sau,care era medic )ea isi tinuse respiratia si parintii ingrijorati s-au dus sus sa vada ce se intamplase tatal sau fiind medic ia luat pulsul (era moarta,dar de fapt ea isi tinuse respiratia). Tatal sau a luat-o a dus-o in spatele casei si a ingropat-o (maicasa credea ca e o gluma de a ei si il ruga pe iubitul sau sa nu o ingroape, plangea, striga sotul sau i-a injectat somnifer si a dormint instantaneu)fiind sigur ca ea nu e moarta ia legat de mana un clopotel si a ingropat-o). Peste cateva minute clopotelul a sunat de 3 ori dar in zadar nimeni nu a auzit-o si fata a murit ingropata de tatal sau.A-2-a zi taicasu gasise clopotul pe jos ingrijorat o dezgropase repede cand a deschis sicriul fata era plina de sange, iar unghiile ei erau agatate de sicriu(a incercat sa scape, dar.). Dupa 30 si ceva de ani s-a anabustit pe toti blestemul ei. Carti despre Bloody Mary etc...si un grup de adolescente nu credeau in asa ceva si sa hotarat sa isi bata joc de o fata care credea (se spune ca sa o chemi pe bloody mary trebuie sa ai 3 lumanari rosii la oglinda cu 4 colturi, la ora 00.00 noaptea sa te duci la oglinda si sa rostesti de 13 ori rotindu-te :,,Bloody Mary te urasc,,, Bloody Mary eu ti-am ucis fiul,,, Bloody Mary vin-o si ucide-ma (astea 3 lucruri inseama te urasc=se sting luminile, eu ti-am ucis fiul=iti apare in oglinda, vin-o si ucide-ma =te va omori pe la spate(am uitat sa spun ca atunci la varsta aia avea 5 copii 3 au murit din cauza unei boale al 2 de cancer si ultimul ucis numele ei adevarat era Marie Worth si ii omora pe toti care o rosteau in oglinda)a ajuns la spital timp de 4 zile era in coma, a 5a zi a murit! Nu stiu daca blestemul e adevarat, l-am incercat dar...nimic (nu aveam lumanari)desi ea a murit in america de vest (dar ea a fost si omorata de taicasu dar si strangulata de oraseni si ia taiat capu sa se uite la oglinda din asta exista blestemul)Asta a fost prima mai am. Vanzatoarea, o femeie se dusese la florarie sa cumpere 100 de trandafiri i-a spus vanzatoarie asa :Vreau 99 de trandafiri rosii si 1 alb s-a dus acasa a pus florile deasupra capului sotului sau a 2a zi la gasit mort.Tot asa se dusese si a cerut 100 de trandafiri pentru aniversarea fiului, 99 trandafiri rosii si 1 alb le pusese in camera copilului si a 3 zi il gasise mort se dusese iar pentru fiica sa ajungand acasa a pus florile sa ascun in dulap si priveghea a vazut o mana a taiat-o cu toporul.Tot asa cand a ajuns la florarie a observat ca vanzatoare nu avea o mana.(deci ea a fost).A3a poveste Persoana iubita se spune daca te culci in dulap la ora 00.00 fix cand e luna plina si visezi persoana iubita zicand:Vino! si tu accepti dispari din dulap pentru totdeauna ajungi in iad! A4A Moartea la usa, O femeie imbracata in alb a intalnit un om s-au placut de la prima intalnire desi el i-a zis fetei:Iti curge sange din nas si i-a oferit o batista alba, i-a cerut numarul de telefon si fata a plecat.A2a zi baiatul a sunat-o fata nu raspunde tot a incercat si nu a raspuns dupa cateva zile afla ca fata a murit imbracata intr-o rochie alba si cu servetelul alb plin de sange fix cand ii la daruit baiatul. Batea cineva la usa era ea, o pofti inauntru bauturile erau la picioarele mesei a luat o sticla si ia vazut picioarele erau pline de pamant si el o intreaba:CIne esti ea :MOARTEA! gata am terminat funda nu crede in ele le-am auzit si eu!

| frumusica77 explică (pentru IubesteEa):

Am mai auzit povestea, dar sa stii ca e foarte buna. Ai un vot din partea mea!