| costelEu a întrebat:

ce pot sa fac sa nu mi se mai vada coloana... dati-mi si exercitii ca le fac numai sa dispara

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RockPassion94 a răspuns:

Nu prea ai cum s-o faci să dispară :)) Toți avem coloană vertebrală, e normal să se vadă...
Dacă vrei să lucrezi grupele musculare localizate în acea zonă, există o serie de exerciții specifice.
Uite câteva link-uri, în cazul în care ești interesat:

http://gabrielristea.ro/antrenament-pentru-spate-2014-03-26/

http://neilarey.com/

http://www.blogilates.com/back/

P.S. Știu, ultimul site e pentru fete, dar o parte din exerciții le pot face și băieții. Spor! :)

4 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Inseamna ca esti slab daca se vede tare.

| Ramona7 a răspuns:

Daca te referi la cifoza(cocoasa mai popular laughing ) cel mai bun exercitiu ar fi sa te controlezi tu insuti, stiu asta din propria experiena, apoi ai putea cauta niste exercitii pe care sa le faci singur, eu am mers un an la sala si un doctor mi-a aratat ce exercitii trebuie sa fac, este cam greu de explicat si sunt multe de facut, oricumj s-au vazut rezultate dupa happy

| costelEu explică (pentru Ramona7):

Nu nu nuuuuu cocoasa? Doamne fereste... ziceam ca eu is inalt si mi se vede un pic coloana vertebrala si vreau sa nu se mai vada laughing

| NUAMR a răspuns:

Acuma depinde si de varsta si de cat de inalt esti, iar daca ti se vede coloana un pic inseamna ca esti slab si normal si toate cele!