| anonimusss12 a întrebat:

SALL TPU Cer raspuns mega rapid. Pe scurt Eu si cu prietena mea ne iubim si ne intelegem bine faza urata este ca tatal este plecat in Italia iar mama ei este acasa (in cele mai putine cuvinte Tine mult la mine) Dar 1 singura data am vb cu tatal ei si i-a spus sa ma tina la distanta Nu stiu dc,,, Suntem impreuna si trebuie sa vina acasa de atunci nu am mai vb cu el pe Facebook dar nu stim ce sa facem cum sa il convingem sa ne lase imrepuna Eu avand 17 si ea 15 (primul prieten) Un sfat va rog?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cat de bucuros sa fie un tata ca fata lui la 15 ani se acupa cu altceva de cat invatatura?

| anonimusss12 explică (pentru Salontanul):

Da corect dar nu face nimic grav dintr-o relatie are de invatat multe... Tinand cont ca mai tarziu trebuie sa se descurce singura

| Salontanul a răspuns (pentru anonimusss12):

Parintii de fete sunt mai grijulii. Asta e in natura umana. N-ai ce face!

| anonimusss12 explică (pentru Salontanul):

Si problema aceasta cum se poate rezolva?

| Salontanul a răspuns (pentru anonimusss12):

Cu multa ingaduinta si staruinta. Mergi la ei, te prezinti daca nu te cunosc, te porti condescendent dar nu obedient. Le ceri voie sa scoti fata si precizezi ora de intoarcere (sa fie o ora decenta nu 01.00 noaptea). Le spui unde mergeti nu acasa la tine, etc. Sunt multe chestii de bunsimt care se fac din instinct. Depinde de imprejurari.

| peperonies a răspuns (pentru Salontanul):

Foarte bucuros domnule "de cat". la scoala nu te duci sa inveti nimic util te duci sa inveti sa socializezi si sa joci dupa reguli.

| Salontanul a răspuns (pentru peperonies):

Da. Se mai intampla! Oricum, unul care cosidera scoala inutila nu poate fi "decat" idiot. Sa scrii cu litera mica dupa punct nu demonstreaza decat analfabetism. Sa mai scrii si fara virgula accentueaza starea (starile). Si sa stii ca nu te-am intrebat nimic. E o vorba romaneasca care spune cine vorbeste neintrebat. Citeste si pe aici: https://www.facebook.com/politica.damboviteana/posts/492194144207835