| cmihai98 a întrebat:

Sall tpu..cum as putea invata mai usor formulele de geometrie pentru ca peste 2 zile am evaluarea nationala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le scrii de multe ori pe o foaie, așa o să le reții happy

5 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Oricum le inveti degeaba.

| Diiaanna a răspuns:

Sincer nu stiu daca este o metoda mai usoara..trebuie sa rezolvi exercitii si sa iti intre cumva in reflex sau pur si simplu sa le stii pe de rost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Astea trebuie sa le inveti de la inceput, nu in doua zile, nu mai ingrasi porcul in Ajun.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasand calculatorul deoparte si punand mana sa le inveti, ce o fi asa greu sa inveti 10 forumule nu stiu.

| Mostesare a răspuns:

Este foarte greu să le înveţi pe toate pe ultima sută de metri.
Şi eu am fost a VIII- a şi le-am învăţat destul de greu.
Singura metodă prin care am reuşit să le învăţ a fost să tot le aplic în diverse probleme.
Ştii, dacă le toceşti, cum fac majoritatea elevilor, le reţi o vreme, însă după o perioadă ţi se şterg din memorie dacă nu le aplici în probleme.
Încearcă totuşi în timpul rămas să aplici metoda mea şi sper că va da rezultate.
Baftă!