| Roxii13 a întrebat:

Cum retin mai usor formulele la geometrie straight face Ideei dau funditaalove struck

4 răspunsuri:
| backback a răspuns:

Le iei si le scrii intruna si intruna si intruna pana iti intra in cap eu unul asa fac si merge de fiecare datahappy

| Cristina11r a răspuns:

Iti iei o foaie sau un caiet mai rau si iti dai singura o lucrare [adica ca un mic test] si dupa ce le scrii te corectezi din caiet. Le poti scrie de cate ori ai nevoie... eu asa fac si mergewinking

| Andre6 a răspuns:

Ia cate o formula si scrio de vreo 20 de ori fiecare. dupa ce ai scris pe toate de 20 de ori incearta sa le scrii pe toate 1 singura data. alta metoda e sa repeti fiecare formula de multe ori pana cand iti intra in cap, alege ce varianta vrei.bafta la invatat pa pa

| Dianna30 a răspuns:

Incearca sa le aplici singura, sa le gandesti logic, sa vezi cum te ajuta sau incearca sa le scrii pe hartie, la inceput ajutandu-te de caiet, iar apoi singura. Sper ca o sa reusesti.