| Rosolinul a întrebat:

Sunt in clasa a8-a si imi place de o fata. Imediat urmeaza banchetul. Intr-o ora de romana profa a intrebat daca cineva si-a gasit partener/a. La care ea zice : eu l-am intrebat pe Andrei dar nu vrea.Andrei fiind eu. Apoi se intoarce se uita la mine si zambeste. Sunt confuz pentru ca ea nu m-a intrebat nimic.Mi-a facut complimente acum ceva timp. Auzeam cand vorbea cu un coleg am auzit ceva de ochi albastri si oar blond. Eu sunt blond cu ochi albastrii. Auzind ma uit la ei si ei se uitau la mine. Am intrebat ce e si au zis ca nimic zambind. In pauza a venit la mine la banca si a spus sa ma ridic. Sun mai inalt ca ea cu vreo 5 cm. Se pune langa mine vede ca sunt mai inalt zambeste si se duce la loc. Nu inteleg fetele astea. Isi bate joc de mine sau ma place? Sunt confuz de multe ori de uita la mine iar eu ma uit la ea si nu intoarce capul. Se uita la mine iar eu la ea. Azi m-am uitat in ochii ei vreo 20 de sec si nu se uita in alta parte. Doar dupa ca ma uit eu in alta parte inceteaza. Vorbeste cu mine destul de rar. Ajutor! Funda! Sunt mega confuz.

1 răspuns:
| Apac a răspuns:

Te vrea frate, vorbește cu ea, dar serios. Stai lângă ea și spune-i ca ai ceva de vorbit cu ea.