| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu daca este legal sa am un pistol cu gloante adevarate.
Permisul port arma nu este nici o problema pot face rost in 5s de el.
Nu vreau sa credeti ca sunt un psihopat care vrea sa dea focuri prin bucuresti sa se dea mare.
Un pistol micut cu gloante pentru auto-aparare.
Si stati linistiti nu fac nici o crima malefica, elaboraata, ...etc
Deci este legal daca am permis sa am pistol cu gloante?

1 răspuns:
| calugaruandreea a răspuns:

Daca permisul e obtinut legal da! insa daca permisul il obtii altfel prin spaga sau altceva clar nu e legal!