| CiufulitaSaSaturatDeMuste a întrebat:

:Xkiss

Voi ati avut vreodata un jurnal secret? Daca da cam in ce mod arata si la cat timp scriati in el?thinking Credeti ca este o prostie sau ceva inteligent?thinking

Astept pareri si nelipsita °°fundita°°

Răspuns Câştigător
| ShockyPunk a răspuns:

Sigur,am avut 3.Adica asta pe care il am acum e al treilea.
Cum arata? Pai.eu ca un caiet studentesc,doar ca are coperti groase,si multe desene pe el (facute de mine, normal). Scriu aproape zilnic in el, depinde de ceea ce mi se intampla in fiecare zi.
So.De ce ar fi o prostie? E ceva foarte "inteligent",adica pe mine ma ajuta foarte mult cand scriu in el.E ca si cum as vorbi cu o persoana despre problemele mele in viata,doar ca jurnalul nu imi poate da sfaturilaughing Scriu acolo cam tot ce e important in viata mea,foarte rar mi se intampla sa uit sa scriu,sau sa nu am timp.
Ar trebui sa incerci, daca nu ai facut asta pana acum.happy Partea naspa este ca trebuie sa il tii undeva unde sa nu il gaseasca nimeni, ca.doar e personal, nu?! straight face
Sper ca te'am ajutat! happy

7 răspunsuri:
| smile1 a răspuns:

Hmm pai sincera sa fiu cand aveam si eu vreo 10 ani sau mai putin aveam un jurnal si scriam in el in ficare seara scriam data, ora la care scriu si tot ce mi se intamplase in ziua aia. dar apoi mi am dat seama ca este o porcarie si mi l-am aruncat. deci sincer mi se pare o tampenie ca daca voi avea o amintire frumoasa sigur o sa imi aduc aminte de ea si peste ani decat sa sc orice chestie in el si sa risc sa mi0l mai gaseasca parintii sau frati-miu. oricum tu alegi. sper ca ti-am fost de folos:*. funda? big grin

| Ella_1621 a răspuns:

Da:X...pai de multe ori scriu in el cand mi se intampla ceva frum sau chiar si ceva rau, de cele mai multe ori in excursii pentru ca imi place sa calatoresc mult.consider ca nu e o porcarie pentru ca jurnalul il poti pastra multi ani si de exemplu la facultate cand il gasesti si il citesti, iti aduci aminte de peripetziile pe care le faceai in generala sau in copilarie:X:*

| Șușșș a răspuns:

Bine zis jurnal "secret". Arata obisnuit, scriam in el de cate ori simteam nevoia sa scriu.Dar acum nu mai am. Aveam pe la 8 ani laughing
Bafta cu jurnalul tau.

| DaBlackPoison a răspuns:

Eu personal nu am rabdare sa tin un jurnal insa este foarte folositor.Te ajuta sa iti faci ordine in idei.Sa te descarci.Si daca citesti dupa o vreme ce ai scris, te va ajuta sa te cunosti mai bine.

| brokenangel2011 a răspuns:

Buna.eu am jurnal si scriu in el de fiecare data cand sunt fericita sau trista.
este desenat cu diferite inimioare scris cu diferite culori.are imagini decupate cu cantaretii mei preferati... poti sa il faci cum vrei tu, cum iti place.
nu mi se pare o prostie sa ai un jurnal si sa scrii ceea ce simti.fiecare cu parerea lui...
te pup:*

| emilica95 a răspuns:

Da am avut, inca am dar scriu din an in paste. e foarte dragut sa citesti dupa mult timp ce ai scris acolo. sa vezi ce idei, pareri altele aveai. eu zic sa iti faci unul care sa te reprezinte, nu trebuie sa te chinui sa scrii frumos sau chestii de genu, deseneaza cand te plictisesti, scrie.ti parolele (pun pariu ca vei rade peste ceva timp).

>big grin

| LetyKaty a răspuns:

Da si il tin sub saltea.cand ma simt foarte prost si cand sunt suparata aproape plang, din anumite motive, scriu in el si majoritatea paginilor sunt in engleza in caz ca il citeste vreun.curios!