| DeeaDiDi123 a întrebat:

-Ați ținut jurnal?
-In general despre ce scriati in el (daca nu e prea personal)?

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dosarele X și Kix de SAS e jurnalul meu personal. Editura Ecou Transilvan.

| oglindasultanului a răspuns:

Liste, proiecte, planificaii, program, studii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Nu jurnal, bullet journal.

https://carturesti.ro/blog/bullet-journal/

Răspuns utilizator avertizat
| Den1sa a răspuns:

Singurul meu jurnal au fost prietenele mele lor le spuneam tot ce se intampla in viata mea incepind de la dorintele mele terminind cu baietii

Răspuns utilizator avertizat
| Den1sa a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Da au tinut pentru ele, pentru ca desi am mai multe prietene doar 2 dintre ele stiu mai multe

| IgnatVictor a răspuns:

Da, am avut unul în clasa a patra. Încă îl mai am. Anul trecut m-am uitat prin el. Și am rămas surprins de cât de frumos scriam. Acum, la aproape douăzeci de ani, caligrafia mea lasă de dorit.
De obicei, scriam despre întâmplările de la școală (aici intră o ceartă între mine și un coleg) și cele de acasă. Mai pe scurt, nimic important.

Răspuns utilizator avertizat
| IgnatVictor a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Așa este. Totuși, făceam o paralelă între scrisul meu frumos din clasa a patra și scrisul meu oribil din prezent. Observ că progresul tehnologiei este direct proporțional cu importanța caligrafiei. Cu cât devenim mai „avansați" și mai „dependenți de tehnologie", cu atât scrisul de mână devine mai puțin important.

Răspuns utilizator avertizat
| BumiWolfie15 a răspuns:

Da.
Scriam despre speranțele mele, impresiile mele, pasiunile mele, secretele mele, întâmplări zilnice, bârfe picante happy, adică absolut tot.