| anonim_4396 a întrebat:

Sall! Voua vi se intampla sa VRETI sa fiti tristi? Adica de ex. sa va inchideti in camera voastra si sa ascultati melodii triste chiar daca nu aveti un motiv sa fiti suparati..Si dupa aia sa stati bosumflati toata ziua din cauza asta?

Răspuns Câştigător
| cooldreams a răspuns:

Oooooooo da! de multe ori chiar! problema e ca melodiile alea triste le ascult pentru ca-mi plac, nu pentru ca veau sa fiu trista. asa patesti si tu de fapt, nu?! mi se intiparesc pur si simplu in subconstient si incep sa le fredonez toata ziua. abia pot scapa de ele. ma simt trista din cauza asta zile sau saptamani insir chiar daca fac ceva amuzant, iar uneori simt ca-mi dau lacrimile, mai ales daca ma gandesc la subiectul melodiiei. totusi, ca sa pot sa mai gandesc in continuare, prefer sa ma las de ele. big grin desi nu mi-e usor pentru ca mereu imi revin in memorie si simt nevoia sa le ascult!

9 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Da,sună ciudat dar uneori îmi place să mă simt deprimată.Nu ştiu, mă relaxează, mă face să meditez mai mult.Eu nu văd nimic rău în a te simţi trist sau a asculta melodii "triste", cu toţii avem o ciudăţenie cu care ne ocupăm timpul liber, atât timp cât te relaxează şi nu e distructivă e ok.happy

| MioaraParalescu a răspuns:

Doar cateodata, dar destul de rar.

| eliaclodia a răspuns:

Mi s-a intamplat cand eram mai mica sa vreau sa-mi inchpui ca sunt indragostita si muzica trista imi dadea un romantism, ceva sau reumatism, ceva. Imi luam sentimentele din muzica si totul imi parea mai frumos si mai induiasator, cand de fapt era cam fara farmec.

| daassh a răspuns:

Eu cred, si sustin cu tarie ca nu poti face un "lucru" fara sa vrei, adica fara discernamant, mie personal nu mi s-a intamplat, ar sigur daca ti-s-a intamplat asa ceva sigur trebuie sa fie un motiv, cat de mic, trebuie sa existe.Succes!

| TheAvenger a răspuns:

Da..nici n-ai idee laughing.mă rog..asta nu mi s-a întâmplat decât o singură dată.că în rest, sunt paralelă cu se ce întâmplă în jurul meu.

| amiX a răspuns:

Cateodata.cateodata insmnid des nu?

| anonim_4396 explică (pentru amiX):

La mine 'cateodata ' inseamna rar. La tine nu stiu ce inseamna big grin

| amiX a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna des cad e vorba de muzica si rar cand e vorba de teme sau scoala

| maximrobertalin a răspuns:

Cati ani ai mie mi s-a intamplat de la varsta de 14 ani si eu crd ca la tine incepi o noua etapa sentimentele de a iubi de ate indragosti de a citi povesti de dragoste o sa iti isa acnee vei incepe varsta pubertati o sa fie o perioada cam grea pana iti vei gasi fericirea sa ai grija de tine