| Smiiilee a întrebat:

Salls TPU... ma puteti ajuta ( imi spuneti va rog cum pot invata mai repede?) ...de fiecare cand incerc sa invat, uit tot ca si cum as pierde ceva pe carare, problema e ca maine am test la mate si nu stiu cum sa invat mai repedecrying--dau fundita--

Răspuns Câştigător
| inevitable a răspuns:

1.pastile pentru memorie!
2.scrie definitiile la obiectul care vrei sa'l inveti de mai multe ori pe un caiet si cand scrii citeste cu voce tare!
3.inregistreaza'te citind ceea ce vrei sa inveti, descarca in comp, iar apoi pune pe replay!

4 răspunsuri:
| ArexuDeea a răspuns:

1 locul in care inveti sa fie confotabil
2 citeste atent de cate ori crezi ca e nevoie fara sa asculti muzica sau sa te uiti la tv
3 scrii lectia de 4 ori fiind atenta la ce scrii
4 te inregistrezi citind lectia si o asculti in somn
5 lectia trebuie repetata si in vis la mine merge si 6 fii atenta in ora nu dormi!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa pateam si eu.scriam de mai multe ori si apoi le citeam de mai multe ori, pana la urma imi ramanea ceva in kp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata dar nu de multe ori si scrie pe un caiet tot ceti trebuie si apoi dupa ce ai terminat reciteste inca de vreo 3-4 ori tongue