| FanMJJ a întrebat:

Sallut, nu mai pot asculta muzica, cand vreau sa ascult muzica imi da eroare cu mesajul,, Bad DirectSound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration.Error code :88780078 " stie careva ce sa fac m Funda pentru raspunsul bun

Răspuns Câştigător
| Wotan a răspuns:

Click dreapta pe unde poti(dar nu pe playlist)>options>preferences> din lista din stanga selectezi output apoi in fereastra din dreapta dai dublu click pe nullsoftdirectsound output, se deschide o fereastra, selectezi din prima chestie placa ta de sunet, daca nu merge reinstaleaza-ti driverul, daca ai placa integrata cd-cu drivere pentru placa de baza, daca o ai externa cd-ul cu driverul pentru placa audiu, daca nu mai ai cd`urile cu drivere...sunt programe care ii cauta si iti instaleaza driverele lipsa

1 răspuns:
| MadaPitbull a răspuns:

Sall trebuie sa reinstalezi driveru de sunet il ai pe cd-u original si daca nu ai luat compu now il descarci dp net funda pls