| Zuzu741 a întrebat:

Salu TPU cum umplu rezervorul la 18 Wheels of Steel American Long Haul sczuati categoria FUNDA plsssssssssssssss

Răspuns Câştigător
| JungleHell a răspuns:

Am jucat acum ceva timp in urma, deci cand a aparut el. Te duci la benzinarie (peco) si te pui cu TIR-ul pe cercul ala care are in el simbolul unei picaturi. Dupa,, te-ai pus" pe cercul ala apare undeva (in drepta jos parca) un dreptungi pe care scrie si butonul pe care sa apesi tasta care scrie acolo. Eu apasam Enter, daca nu incaearca cu,, r". Inainte de a apasa Enter apesi tasta,, e" pentru a opri motorul camionului, si dupa ce ai facut plinul apesi iar,, e" sau butonul cu care te deplasezi inainte. Daca nu te descurci mai intreaba. Drum bun si cat mai multi bani!

| Zuzu741 explică (pentru JungleHell):

Mersi multt :d

| Zuzu741 explică (pentru JungleHell):

Nu te supara da de unde schimb tiru?big grin ca mi-am luat alt tir si habar n-am... de unde sa il iau

7 răspunsuri:
| JungleHell a răspuns:

Ma pasioneaza mai tot...de la obisnuitul si clasicul umblat pe strada pana la inaltele mistere ale universului, de suparat nu ma supar ca n-are rost suparatul. Buuuun. Sa trecem la schimbatul camionului. Camioanele sunt in functie de banii ce ii ai, sa presupunem 250 000 $. Intri in meniul principal apasand tasta,,N" (parca asa am apasat eu). Din ce ai scris am inteles ca l-ai cumparat deja. Variante de facut: in momentul in care ai inceput jocul (fiind de tip campanie, adica il si salvezi), ai inceput,, afacerea" plecand dintr-un anume oras, Washington sa presupunem. Plecand din Washington ai plecat practic din garaj. Ei bine, te intorci acolo in garaj. Pe harta aia micuta care apare cand apesi tasta,, M" cand intri in Washington apare un patratel negru pe care e scrisa cu alb litera G parca. Daca nu e asa apesi N si te uiti la harta aia mare si in josul cauti cuvantul,, garage’’ precedat de simbolul notat cu G parca. Te duci la simbol cu TIR-ul urmarind harta (sau fara daca stii orasul deja happy )si te pui pe cercul ala de acolo apesi N si undeva dupa apsarea lui N apare un meniul cu mai multe optiuni gen harta, camion etc unde ai posibilitatea sa-l schmbi, cautand,, change truck’’ parca. Alta varianta : in caz te afli taman in Los Angeles si ti-e lene sa vii la Washington poti opta sa fie transportat in garajul de acolo camionul in schimbul unei taxe, nu prea mari, in functie de valoarea camionului, eu dand vreo 3-5000 $. Incerci varianta asta, daca nu merge poate o fi la alt joc dar cred ca merge. In principiu Long Haul e aproape identic cu Haulin. Incearca, daca nu iese ma mai gandesc si vedem. Mai pui intrebari aici daca nu stii ceva si iti raspund unde-mi mai aduc aminte.
P.S. Lung raspunsul dar unele raspunsuri lamuritoare asa sunt.
P.P.S. Am jucat majoritatea jocurilor cu camioane si meniurile se aseamana intre ele multe jocuri fiind facuts de aceeasi companie :SCS software.
Bafta!

| Zuzu741 explică (pentru JungleHell):

Am apasat n am cumparat tirul si cand ma duc la garaj cand sau la select truck nu imi apare nimic sad si cum il transport de la un garaj la altul

| JungleHell a răspuns:

Jucai un pic jocul sa imi aduc mai exact aminte cum era. Frumos joc am jucat. Dupa ce l-ai cumparat el (camionul) nu apare instantaneu in garaj ci dureaza cateva ore pana e adus la garaj (de obicei 24 h), deci asteapta pana vine sau daca ti-e lene sa astepti dai advance time, scrie pe undeva pe acolo dupa ce apesi N. Cand te pui pe cercul ala apare un dreptunghi pe care scrie sa apesi tasta Enter. Apasand Enter trebuie sa apara toate camioanele pe care le ai in afara de ala in care te alfi atunci (apar cu conditia sa fi ajuns deja in garaj). Dupa ce ai dat enter iti apare acolo numele camionului achizitionat, sa zicem Foreruner Aggressor de exemplu. Dai click pe el si apoi pe change truck si gata esti in el.In caz de transport de la Washington de unde ai inceput campania pana la Los Angeles unde esti tu dupa ce ai apasat N in stanga jos ai sub Asset management Transport vehicles. Dai unde vrei sa vina si astepti daca nu faci ce am zis mai sus. Dupa ce a venit il schimbi cum am zis mai sus. Cu varianta asta trebuie sa mearga. Deci punandu-te pe cercul ala de la garaj se apasa de fapt Enter nu N cum am zis. Unde mai sunt probleme sa ma anunti si vadem ce facem. Bafta!

| Zuzu741 explică (pentru JungleHell):

Gata am gasit happy eu am cumparat camionul la Los Angeles si m-am dus la garaj in San Fracisco big grin mersi mult iar. daca as putea sa dau mai multe funde big grin

| JungleHell a răspuns (pentru Zuzu741):

Bun, atunci e ok. Alte probleme le lasi aici si vedem.