| Mia205 a întrebat:

Acum ceva timp mi-am luat o oja verde si dupa ce mi-am aplicat oja pe unghii timp de 7 zile, mi s-au ingalbenit foarte tare.Am incercat numeroase tratamente:suc de lamaie; apa oxigenata cu bicarbonat de sodiu; otet, si pur si simplu nu au efect. unghiile mele sunt tot galbene. Ce as putea sa fac? ce tratamente care chiar au efect stiti?
Si inca o intrebare:Mie imi place foarte mult culoarea, iar daca as aplica prima data un strat de lac de unghii si dupa aceea oja mi s-ar mai ingalbenii? Am citit pe net ca nu se recomanda refolosirea ojei respective si eu nu vreau sa o aruncsad
As fi foarte recunoscatoare daca m-ati ajuta pentru ca deja s-a facut o luna de cand am unghiile galbene si nu mai suport...Multumesc!

Răspuns Câştigător
| michaelina a răspuns:

Stai linistita si mie mi s-a intamplat. o sa iti treaca peste aproximativ inca 2-3 saptamana straight face pe mine m-a tinut 2 luni.e din cauza la acetona. te sfatuiesc sa astepti sa revina unghia la culoarea naturala, apoi sa refolosesjti oja dar mai intai sa iti dai cu lac apoi cu oja. Funda? big grin

1 răspuns:
| chocolate_1698 a răspuns:

Inseamn ca ai unghiile prea lungi sau au contact cu apa prea des. Spala-te pe maine doar odata pe zi si oja aceea foloseste-o doar dupa ce ai aplicat un strat de detergent Cif