| Carolina1972 a întrebat:

Alergatul pe loc slabeste? Se vad diferente intr-o luna? Mersi!

Răspuns Câştigător
| Inceputul a răspuns:

Eu spun ca da, slabesti, o sa fie diferente intr-o luna dar doar daca faci sport regulat ca daca faci intr-o saptamana o data si peste 2 saptamani iar nu se vad diferente. Si dupa acea luna continua cu sportulhappy

3 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Da, o recomand!

| peperonies a răspuns:

Dieta slabeste. alergatul pe loc...

daca vrei sa slabesti nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi. daca esti fata las-o usor si cu fructele.

| mario366 a răspuns:

Alergarea este una dintre activitățile cele mai benefice pentru organismul uman. Cercetările au demonstrat că este extrem de eficientă în prevenirea bolilor de inimă, diabet, osteoporoză, obezitate și cancer. De asemenea, alergarea poate lupta împotriva depresiei, stresului și, în același timp, poate ajuta la menținerea musculaturii tonifiate și la îmbunătățirea rezistenței fizice.

Conceptul de alergare pe loc este relativ nou. Acesta a apărut din cauza lipsei de timp și a condițiilor meteo nefavorabile. Desigur, nu se poate compara cu alergarea clasică, dar totuși, alergarea pe loc are o mulțime de beneficii:
Siguranță

Este una dintre cele mai sigure activități sportive. Riscul de accidentare este foarte mic, atâta timp cât suprafața pe care alergi este, la rândul ei, sigură. În plus, atunci când obosești, trebuie doar să te oprești, să aștepți să-ți revii, apoi să continui. Este mult mai sigură decât o bandă de alergat sau un teren accidentat / alunecos din natură.