| foamea a întrebat:

Salut all...am o rugaminte la voi...la scoala mi so spus ca alcatuim 1 poezie...care dupa aceasta o sa fie publicata... eu am alcatuit mai multe si pun 2 poezii pe situl acesta... voi sa imi spuneti care va place cel mai mult.va rog frumos///nu este legat de lectii...asta sincer.
1 poezie: Se intunika afara
Si apar stele pe cer.
Eu ma bucur a chita oara
Ca apari in visul meu.

Un chip din stele este
Peste cerul instelat
Este chipul tau cel mare...
Care este imparat.

Imparat in tronul mare
cu coroana peste cap.
Imi ordonisa ne primblam toata noaptea
sub cerul instelat...

a 2 poezie : Se ridica luna mare
Peste cerul instelat.
LUmineaza intr-o parte.
Umbra sa imperecheat...

LInga mine tu ramii
Toata noaptea luminata
Esti iubirea mea din tii
E o vraja imperecheata...

NU ESTE LEGAT DE LECTII SAU DE SCOALA//

6 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Prima imi place.

| ralucaralu a răspuns:

Prima dupa parerea mea...succes:*

| adsfsf a răspuns:

Prima.

| rebelutza4u a răspuns:

Primabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca iti dau niste sfaturi/pareri/sugestii:
1.Astea ale tale nu se numesc poezii, te supraestimezi. In cel mai bun caz, pot fi numite "enunturi scrise in strofe".
2.Ca sa scrii poezii pe bune, trebuie sa indeplinesti o conditie(in afara de a avea talent, desigur): SA STII SA SCRII CORECT IN LIMBA ROMANA.
3. Dupa ce ti-am citit alea, am inceput sa vad stele verzi pe cerul instelat, desi e soare afara.
Cand vad asa talente, sa mor de nu-mi vine sa ma las de scris...

| coolangel a răspuns:

A 2-a poezie e mai cool, mai romantika