| Anonim7654 a întrebat:

Am 12 ani,am sâni, am par in zona axiala si zona pubiană si încă nu mi-a venit ciclul. Oare când o sa îmi vina?

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Stai linistita, ca intr-o zi va veni. Nu trebuie sa vina imediat, chiar daca ai sani si par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce esti asa nerabdatoare sa-ti vina?laughing Daca prietenelor tale le-a venit deja e vreo moda sau ce, tine-ti evidenta? Mai bine mai tarziu, ca e cu bataie de cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai liniştită şi bucură-te cât mai poți. Mai ai destul timp să îți vină, crede-mă. Unelor fete le vine şi la 15 ani, câtorva poate şi mai târziu. Fiecare se dezvoltă în ritmul propriu.

| Denibelieber a răspuns:

Nimeni nu poate stii exact. Mie tot pe la 12 ani mi-a venit. Intreaba-ti mama sau bunica sau sora cand le-a venit lor. De obicei asa e. De exemplu mamai mele i-a venit la 12 ani si 3 luni si mie la 12 ani si 4 luni. Fii mereu pregatita cu un absorbant, ca nu strica. Si hei...nu astepta super mult sa iti vina. Ca o sa te saturi...crede-ma. Pupicii