| CatalinCosmin1 a întrebat:

Salut, am 14 ani, anul acesta termin clasa a 8-a si doresc sa ma inscriu la un liceu din alt judet, cum trebuie sa procedez? Si daca ma inscriu, ma duce la una din optiunile pe care le am ales? Sau la un liceu special amenajat pentru cei care au aceleasi planuri ca mine?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, la liceu se intra in urma examenului de capacitate.
Deci, daca nu iei nota mare, posibil sa nu poti intra la liceul pe care ti-l doresti.
Pana atunci, te sfatuiesc sa inveti pe rupe, pentru ca fara examenuld e capacitate, nu poti ajunge la nici un liceu.

| CatalinCosmin1 explică (pentru Violleta2022):

Asta stiam, dar sunt alte procedee care trebuie urmate.