| kytionut a întrebat:

Salut, Am 14 ani.
Nu stiu cum sa incep dar.Inca nu am avut o prietena.Incerc sa imi fac nu sunt badaran nu sunt un om rau.Sunt ascultator, imi place sa socializez(in viata reala nu pe internet).
Observ ca toti prietenii din jur au prietene dar eu am "chiulit" de la acest capitol in scoala vietii...
Un sfat daca imi puteti oferii. Ofer funda.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| DeeaUcideVisse a răspuns:

Asteapta sa vina fata potrivita.iar atunci cand va veni o fata care sa merite atentie incearca sa intri in conversatie cu ea vorbind despre pasiunile ei.de ex:daca ea la acel moment asculta muzica o poti intreba ce fel de muzica ii place in general, ce artisti din acel gen de muzica etc.apoi trecetzi si la alte subiecte. daca ea iti ofera raspunsuri scurte si taioase nu mai continua conversatia. vreau sa iti spun ca deseori baietii pretind ca le place ceva doar pentru a intra in gratiiile unei fete.nu e bine trebuie sa fi tu insuti.si apropo in general niciodata nu agati o fata cu replici de genu`ce buna esti` si altele...zic in general caci mai sunt si exceptii.dar u totusi asteapta sa vina o fata care are aceleasi placeri ca tine. sper ca ti-am fost de folos big grin.

4 răspunsuri:
| Mirela a răspuns:

Pai flirteaza si tu cu fetele care iti placbatting eyelashes da-i uneia o intalnirea, scoate-o la un suc/cocktail.si nabatting eyelasheste descurci tu.:*

| PuFoS97 a răspuns:

Pai lucrurile vin de la sine trebuie doar sa astepti persoana potrivita... funda?

Răspuns utilizator avertizat
| kytionut explică:

Nu m-ai inteles.Eu chiar imi doresc o prietena din propria initiativa.Dar in acelasi timp ma si simt singur atunci cand sunt alaturi de prietenii mei.Prietena nu poate fi tratata ca pe un obiect pe care il poti arata prietenilor. Dupa parerea mea o prietena este cea care te face sa te simti bine.