| Sachetti_Riccardo-Matteo_2002 a întrebat:

Am 14 ani si 1.81 centimetri, Parintii mei au: Tata 1.73 mama 1.70. Mai am sanse sa cresc in inaltime avand in vedere ca fac si inot?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Depinde.Daca te-ai inaltat mult in ultimul an/ultimii 2 ani atunci nu prea mult. Daca nu, inseamna ca perioada de crestere aucm ti-ar incepe. Probabil o sa ajungi totusi pe la 1, 85 macar daca te tii de inot in continuare. ORicum, ai o inaltime foarte ok deja.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Inaltime foarte ok? Eu cred ca o inaltime foarte ok pleaca de la 1.70. El este deja destul de inalt si nu ar mai avea de ce sa mai creasca...Are 14 ani!

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

La baieti mi se pare ok de la 1, 75 incolo. Oricum cred ca si-a avut perioada de crestere si-n rest o sa mai creasca datorita sportului. 1, 80 si ceva nu mi se pare nimic deosebit, din contra, e o inaltime la care multi baieti viseaza. Si daca el vrea sa mai creasca, care e problema? happy Fiecare cum ii place

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Mie-mi pare o inaltime destul de mare pentru varsta lui, deci nu ma intelege gresit!

5 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

Te poti opri aici sau ai sanse mari sa te mai inalti ceva. Vezi tu in viitor ce si cum, nimeni nu iti poate da un raspuns exact.

| CtrlAltDelicious a răspuns:

Pana la 21 cand se opreste cresterea ai tot timpul din lume sa te mai dezvolti, dat fiind ca faci inot asta ar trebui sa te aduca undeva intre 1, 85-1, 90.
Daca iti doresti asta din tot sufletul si ai credinta, dorinta ta ti se va indeplini.
Sa-ti dau un exemplu:
Acum cativa ani toti prietenii mei erau mai inalti ma mine, pana si unele fete si de atunci mi-am tot dorit si m-am rugat la Dumnezeu sa cresc in inaltime si sa-i intrec pe prietenii mei sau cel putin sa-i ajung si asa mi s-a si intamplat.
Acum am 16 ani, am 1, 87 si i-am intrecut te toti prietenii mei la inaltime, unii erau chiar cu un cap mai intalti ca mine.
Deci in concluzie daca iti doresti asta din tot sufletul si te rogi la Dumnezeu, cu timpul el iti v-a indeplinii dorinta, iti spun din propria mea experienta.
Iti urez succes in ceea ce faci si sa ai toate dorintele indeplinite!