| RobertGheorghe a întrebat:

Salut! Am 14 ani si am o nelamurire. De pe la 11 ani a inceput sa imi creasca par pe corp, iar acum am par negru peste tot si la fel demult ca si tatal meu, care este un tip destul de paros. Totusi, pe fata doar am niste puf care a inceput sa se innegreasca in zona mustatei, 3 fire in barbie si ceva puf pe la perciuni, dar nimic nu este vizil, decat mustata putin. Ma intrebam de ce nu mi-a crescut par pe fata daca am atat de mult par pe corp si cum as putea face sa creasca mai mult si mai repede. Pls no hate si fara raspunsuri de genul ca nu ar trebui sa imi doresc barba la varsta mea, ca nu o sa imi mai placa etc. laughing Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect normal ce ti se intampla tie si tuturor copiilor de varsta ta. Tu ai observat parul fiindca esti brunet si parul este negru este mult mai vizibil.
Pilozitatea de pe fata si cea pubiana apar mai tarziu, cand intri la pubertate, dupa 14-15 ani.
Rabdare! Esti inca foarte micut si abia de acum incepe sa apar tuleile urmand sa-ti creasca barba iasa in urmatorii 2-3 ani.

1 răspuns:
| F6x5 a răspuns:

Pe mine m-a ajutat link-ul de mai jos, un procent de 89%
https://www.google.com/......174596/amp
Funda?