| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa creasca barba mai repede?
Am 14 ani si IMI DORESC barba si mustata.
Mustata a inceput sa se innegreasca dar doar cateva fire negre la barba in special sub perciuni si sub mandibula(pe gat).
Vreau raspunsuri serioase care credeti ca m-ar putea ajuta!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Barba creste hormonal si nu poate fii influentata sa creasca mai repede.
Pana la 20 de ani are timps a creasca. La unii baieti, creste complet abia la 25-26 de ani, depinzand de mostenirea genetica, de la tatal fiecaruia.
La 14 ani, abia ai intrat la pubertate si de acum incep sa-ti creasca mustata, barba, pilozitatea pubiana, parul pe corp samd.
Ai rabdare, ca-i timp detul sa te vezi cu barba.
Oricum, ai fii o curiozitate a naturii, sa ai fata de copilas si barba pe ea.

| Seroux a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc de rapsuns dar tu de unde stii avand in vedere ca ai la profil nume de fatahappy

| Anonim4466311 a răspuns (pentru Violleta2022):

De ce doar de la tata? ADN mamei ce crezi ca e?

| Seroux a răspuns (pentru Anonim4466311):

Aici are dreptate deoarece un corp masculin preia calitatile unui corp masculin din care s-a formata iar daca era corp feminin prelua calitatile unui corp feminin.
Asa cum si penisul provine de la tata nu de la mamalaughing)

| Anonim4466311 a răspuns (pentru Seroux):

Cari ani ai? (Pentru ca in clasa a 9-a faci o parte din genetetica) Copilul a 2 persoane i-a ADN de la ambii părinți. Poate moștenii geneticul tatălui mamei. Tot de pe parte masculină...

| Anonim4466311 a răspuns (pentru Seroux):

Ah..ai 14 ani..mda

| Violleta2022 a răspuns (pentru Seroux):

Pentru ca am de aproape 4 ori varsta ta happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim4466311):

Sunt segmente de ADN pe care el mostenim de la mama si alte segmente de ADN de la tata.
In cazuld e fata. pentru ca-i baiat, cele legate de barba, hormoni masculini si masura penisului (organe genitale)... sunt mostenite de la tata, nu de la mama, ca mama nu-i hermafrodit.

15 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

E bine sa vrei. Din fericire, nu poti face nimic. Doar astepti.

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Tu ai barba?

| Plato a răspuns (pentru raMLesS):

Da.

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Ştiu

| Plato a răspuns (pentru raMLesS):

Atunci de ce m-ai intrebat?
Sau a fost un truc de mentalist? laughing

| raMLesS a răspuns:

Mai asteapta 4 ani

Răspuns utilizator avertizat