| AndreiMarian12 a întrebat:

Salut, am 14 ani si as vrea sa intru la liceul de politie din campina, dar am o mica nelamurire.
Conteaza nota care o iei la examenul de capacitate pe care il dau toti elevii clasei a 8-a? Din cate am inteles cei care vor la liceul de politie au un examen special

Răspuns Câştigător
| Samariteanul a răspuns:

Da ai si un examen special, dar conteaza foarte mult si nota aceea. Fara ea o sa te considere slab pregatit si n-o sa te ia in considerare.Ai sanse sa nu intri.Trebuie sa ieei note mari la ambele.