| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si inca nu mi-a venit ciclul. Is singura din clasa careia nu i-a venit si is si cea mai mica si sanii imi sunt mult mai mici pe langa ai colegelor. Am lichid alb galbui pe chiloti de ceva vreme si ma intreb cand o sa imi vina si mie. Am fost la doctor si o spus ca nu am nicio problema.

2 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Stai linistita ca o sa ti vina si tie menstruatia. Toate fetele au asa
ceva chiar daca la unele apare mai devreme si la altele intarzie pana la 14 -15 ani. Daca doctorul a zis ca totul e in regula atunci nu trebuie sa ti faci griji. Fiecare organism are propriul lui ritm. Eu zic ca o sa ti vina cat de curand. Si nu i o fericire asa mare perioada asta din luna crede ma.

| Socke a răspuns:

Pai nu ai nici o problema.mie mi-a venit la 16ani (in vara) si nu prea am sani si forme(arat ca un copil de 8ani mult prea inalt pentru varsta lui). Daca doctorul a spus ca esti in regula nu e nici o problema. Avand in vedere ca in ziua de azi exista fetite hiper dezvoltate carora le vine ciclul la 10/11 ani, esti foarte ok.