| AlexxxRo a întrebat:

Am 14 ani si sunt sigur ca sufar de miopie. Nu vad bine la distanta si am incercat sa probez ochelarii surorii mele si vedeam mai bine. Maine merg sa fac controlul. Imi e frica. nu pot purta ochelari! Exista vreo metoda naturala de a trata miopia? Ajuatima macar cu un sfat! sa port ochelarii?

Răspuns Câştigător
| crrinnaaa a răspuns:

Si eu am miopie. si din cauza ca nu am vrut sa am duc la control si asta si cand m-am dus nu am vrut sa port ochelari miau crescut dioptriile.

iar acum regret.big grin
fa ce iti spune doctoru ca totul va fi bine, decat sa regreti mai tarziu
succes*

2 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

De ce nu vrei sa porti ochelari?!
Te duci la doctor si daca iti spune ca trebuie sa porti ochelari, poarta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la control neaparat si poarta ochelarii care t i se da de doctor