| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 15 ani si doresc sa-mi fac un card pe care sa-mi vina alocatia. Intrebarea mea este urmatoarea: voi putea cumpara chestii de pe Amazon, AliExpress, Ebay etc cu el?

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Da, o să poți cumperi online cu acel card dar va trebui să mergi la bancă și să ridici limita pentru cumpărăturile online. Aceste site-uri nu sunt securizate și limita este de 0 lei la început. Pentru a o ridica, va trebui, ori să mergi la bancă, ori să îți activezi și internet banking, astfel poți intra pe browser și să îți modifici setările contului bancar, de acasă.