| Zxcv6 a întrebat:

Salut, am 16 ani 1.94 110 kg, cum aș putea slăbi până la 90kg? Mânânc 1-2 ori pe zi și aia puțin

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Redu mancarea, ca asa se topeste grasimea.

Este evident ca nu mananci putin, odata ce nu slabesti, dar nici macar nu esti constient de cat de mult mananci, dupa cum scrii.

Deci, redu mancarea din farfurie la jumatate din cat manaci aucm si vei slabi usor-suor cele 20 de kg.
Te-ar ajuta si daca ai incepe sa alergi ca atunci s-ar vedea rezultatele inca din prima luna.

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce ai vrea sa slabesti? Este o decizie pe care ai luat-o tu singur sau te-ai simtit presat de ceilalti? Cauta despre deficit caloric si propune-ti mai intai sa slabesti 5-10 kg, iar dupa mai vezi cum decurg lucrurile si poti avansa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Efort fizic, evitarea alimentelor sărace în carbohidrați, grăsimi saturate și zahăr, somn bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la dulciuri de tot