| robertionel a întrebat:

Salut,am 16 ani și îmi doresc foarte mult să îmi crească puțin mai repede parul pe față, gen mă refer pentru barbă...Am cumpărat ulei de ricin de la farmacie și îmi doresc să aplic pe față pentru câteva săptămâni,că am speranța că poate ajuta la accelerarea creșterii părului pe față, însă problema este că pe uleiul de ricin scrie uz intern și nu stiu daca se poate folosi și cel de uz intern pentru gene, parul din cap, parul facial etc? Mă poate ajuta careva?
Dau fundă

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa fii la modă?
Stai cuminte, lasa parul sa creasca singur. La un moment dat nu vei sti cum sa scapi de el de pe față daca ii fortezi cresterea.

| OldSoul a răspuns:

In momentul de fata ai ceva barba? Sau macar urme?
Pentru ca daca nu prea ai deloc, s-ar putea ca rezultatele sa nu fie tocmai cele asteptate.
Produsele de genul te ajuta cumva atunci cand ai deja un inceput de barba, astfel incat sa o egaleze.

Oricum, daca totusi doresti sa incerci, eu iti recomand Minoxidil.
Insa, sa stii ca nu o sa-ti creasca barba ca prin miracol peste noapte.
Si nu iti va creste doar barba, probabil iti va creste par si pe alte parti ale corpului unde exista aceasta tendinta.

| DARLINGx a răspuns:

Părul creste singur. Nu trebuie să folosești nimic ca să crească mai repede, și nu cred că există.

| Heyyyyy27 a răspuns:

Nu accelera nimic. De ce crezi ca asta te-ar face mai atractiv? O sa-ti răspund foarte subiectiv la întrebare: am 21 de ani sunt fata si ma atrag bărbații/ băieții fara barba. Frumusețea e relativa, fiecare o privește diferit. Tu trebuie sa accepți fiecare etapa din viata ta fara sa încerci sa accelerezi nimic.