| AnakinGold a întrebat:

Am 17 ani si as vrea sa strang bani, dar nu doar 2 -3 milioane pe luna.Ma gandesc,cumva,sa gasesc motive sa le cer alor mei bani pentru lucruri pe care sa zic ca le cumpar, dar de fapt sa nu le cumpar. Evident ca acele lucruri in general pot fi doar servicii, ca daca vin cu un adidas o haina etc poate vor si ei sa le-o arat sa zica cum li se pare...
Problema nu e sa imi dea ai mei bani, ca un exemplu cand ma intalnesc cu prietena mea imi dau 150 lei, si in functie de unde mergem cheltuiesc undeva intre 50-110 lei...nu am probleme sa imi dea, ci sa gasesc justificari "pentru ce am cheltuit banii".
Voi cum ati spune ca as putea sa strang o suma mai mare de bani? De asemenea, ce alte motive pentru a le cere parintilor bani ati gasi?

4 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

M-ai bine le spui adevarul nu e frumos sau du-te si munceste ca se castiga greu banul bafta multa

| WhOo a răspuns:

Cautati un job part-time si castigati singur banii si astfel nu vei mai fii nevoit sa le ceri lor happy

| AnakinGold explică (pentru WhOo):

La ce salariu lunar te poti astepta de la un astfel de job?

| WhOo a răspuns:

Salariile nu sunt foarte mari gen 500-700 lei, iti recomand sa te angajezi ca ospatar acolo faci mai mult din bacsis happy