| nohap20cmrecords a întrebat:

Salut, am 18 ani, si vreau sa ies pe afara, dar din pacate nu am cu cine pentru ca "prietenii mei" au lucruri mai bune de facut decat sa iasa cu mine, si daca imi puteti da niste sfaturi despre cum sa cunosc niste persoane.

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu cred ca stii sa ti faci relații. Cum adica au "lucruri mai bune" De facut?
Bineinteles ca au! Prioritatea oamenilor nu e sa iti acorde tie atenție cand vrei tu. Consulta un psiholog!

| SatraBenzbest a răspuns:

Pe internet, chiar daca-i se supune ca nu e ok, hai sa fim seriosi, toate lumea isi face prieteni pe net in ziua de azi.Pe Instagram, incearca sa iti faci prieteni, colegii tai de clasa, nu cred ca toti au lucruri mai bune de facut.Sau,ai putea sa te inscrii la ceva,orice,cursuri de fotbal, handbal, tenis, inot, dansuri, si iti poti face prieteni repede.Mai poti iesi in club,singur,si iti faci prieteni pe acololaughing, sunt multe modalitati, idk, fi prietenos cu toata lumeaAcum nu stiu, tu ce vrei, sa ai 4-5 prieteni cu care sa iesi sau sa devi popular prin oras? iti pot da sfaturi pentru ambele cazuri.