| StatuZ a întrebat:

Salut, am aproape 14 ani ( implinesc in august ) si ma confrunt cu o problema mititela dar pentru mine destul de mare... parul sub brat deci la mine la scoala mai glumim ca " Bai ai par sub brat? " si tot felul ( sunt la scoala in Suedia momentan ) eh si majoritatea ne radem sub brat si pe parul pubian, intrebarea mea e cu ce pot sa ma rad cel mai usor si sa creasca mai greu? m-am ras cu lama de multe ori pana acum si am vazut ca creste tot mai repede, mai gros si mai mult( in ambele zone ) sa ma duc la cosmetica mi-e rusine si plus nu stiu cum sa le zic pe suedeza, ce pot lua sa ma scap de parul pubian si cel de sub brat?

Ofer fundita ** + un multumesc calduros.

2 răspunsuri:
| Katy20Kaithleen a răspuns:

La subrat n-ai ce sa ii faci radete cu un bic si la (jos) nu te mai rade ca la varsta ta nu te controleaza nimeni pe la 16 17 inkolo!

| Andra_2481 a răspuns:

E foarte grav că nu vorbești despre problemele astea cu parinții tai. Dacă totuși nu simți că poți vorbii cu ei soluția e: ceara. Ceară rece sub formă de benzi sau ceară caldă pe care o găsești sub formă solidă în orice supermarket, trebuie doar să o încălzești.
Varianta asta e destul de complicată(multă muncă, durere); îți recomand totuși să lași rușinea la o parte și să te duci la un salon, personalul specializat de acolo va știi cum sa se ocupe de tine.