| DuteFugulita a întrebat:

Draga TPU as dori sa va intreb un lucru happy
Eu am par pubian dar il rad cu lama ca sa nu creasca dar el totusi creste..si inca foarte repede. dati-mi va rog frumos solutii cum sa scap de el pentru mai mult timp...am 14 ani...si sunt din Moldova big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilatul cu lama este cel mai la indemana mod de a scapa de parul nedorit. Pe cat de usor pe atat de neindicat deoarece lama sporeste cresterea parului si de aceea iti creste apoi foarte repede. Poti apela la metoda de epilare cu benzi cerate sau ceara epilatoare care nu doar reteaza firele de par ci le smulge din radacina favorizand o crestere mai lenta. Metode care sa le pui tu in aplicare acasa si prin care sa scapi definitiv de par nu exista dar poti apela la epilarea permanenta in cadrul unei clinici unde se practica tehnica IPL (impulsuri de lumina intensa) care indeparteaza parul nedorit in conditii de maxima eficienta, rapiditate si siguranta. Te pup!