| ionut5563782aabc a întrebat:

Salut, am intrat la profilul STIINTE ALE NATURII si faza e ca mie nu imi place deloc matematica,am intrat aici fiind a doua optiune prima fiind stiinte sociale,biologia imi place foarte mult cu chimia e ok zic eu dar cu matematica nu prea ma descurc, voi ce sfat imi dati, sa ma mut la sociale sau filo sau sa stau aici la stiinte ale naturii, orice sfat e bine venit MULTUMESC!

3 răspunsuri:
| Horus35 a răspuns:

Alegerea este a ta, dar trebuie să fii conștient ca dai Bac la matematica (M2). La biologie o să fie foarte multă teorie de învățat, oră de oră. La chimie o să fie ceva mai greu decât în generală... Altă materie importantă este fizica(de care n-ai zis nimic). În clasa a 9-a am făcut 3 ore de fizică pe săptămână. Științe ale naturii este un profil care îți oferă multe oportunități după terminarea liceului, fiind oarecum intermediar între mate-info și filologie. Dacă reușești să înveți și să fii bun, vei putea alege facultatea care te atrage cel mai mult.

| Fancyuiop a răspuns:

Daca nu iti place mate la profilul asta nu pre ai sanse. Iti recomand profilul filo.

| RaulC2002 a răspuns:

Păi dacă nu iti place matematica eu zic sa te transferi la Filo doarece la stintele naturi se fac cam aproximativ 4 ore pe sapt de matematică iar la Filo se fac 2 ore de matematică pe saptamana asta pana in clasa a 11 a unde nu se mai face deloc matematică!