| Maria_8778 a întrebat:

Am maine o activitatea la scoala si trebuie sa vorbim despre o fetita musulmana care vine la scoala cu voalul lor care le acopera fata, si eu trebuie sa fiu un fel de,, avocatul apararii" si nu stiu ce sa spun acolo.Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| N3rvos a răspuns:

Avocatul aparari in ce sens(sa explici dc vine cu voalul pe fata)?
Daca asta atunci ai putea sa te mizezi mult pe cartea religiei si anume:In religia musulmana femeile/fetele sunt obligate prin religie sa poarte val pe fata, si sa isi acopere corpul in asa fel incat sa nu li se vada formele, in religia musulmana exista mai multe obligatiuni atat de partea barbatilor cat si de partea femelor.argumentul final l`ai putea avea eva de genul:Nu conteaza religia sau obiceiurile care le are fiecare religie in parte, ci conteaza comportamentul fiecarei persoane in parte(si ca o vorba celebra ai putea sa folosesti nu haina il face pe om)