| Cristii2903 a întrebat:

Salut,am nevoie de ajutor, deci am 16 ani,si vreau doar sa merg la iubita mea pentru cateva zile, sta la 50 km departare de mine,si ai mei nu vor sa ma lase,gen cum ii conving sa ma lase? am nevoie de ajutor va rog,am si bani,ma descurc singur,au auzit ca cica au fost ceva accidente de masina,dar le am spus ca merg cu trenu,faza e ca,tati ma lasa,dar mami e mai rea sa zic,i am intrebat daca ma lasa, mi o zis tati sa nu vorbesc cu el,am intrebat o pe mami,mi o zis nu mergi nicaieri,ajutor plss,va cer ajutoru pentru prima data,daca imi dau seama cum sa dau funda, dau la cel care ma va ajuta sa ii conving mss repede pls

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mai insista ca pana la urma poate te lasă, e reticenta pentru ca își face griji pentru tine. Spune-i ca o sa vorbiți foarte des la telefon ca sa știe de tine si ca o sa vii repede. Nu e o idee prea buna sa stai foarte mult. O zi sau doua e de ajuns și pentru părinții tai și pentru ai ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si unde o sa stai acele cateva zile? Sau ai impresia ca parintii fetei o sa te lase sa dormi cu ea... pare un plan cam nerealist, destul de nerealist incat sa nu te lase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam departe iubita aia a ta, 50 km e cam mult intre voi doi.Cauta-ti o iubita mai de aproape, fete mai sunt ho ho ho.Asa nu vei avea probleme nici cu parintii.

| PIPER23 a răspuns:

Stiu parintii tai ce stiu. Adica una e sa o vizitezi si sa te intorci seara acasa, si alta e sa ramai cateva zile la ea. Ea ce zice? Unde te tine?
As vrea sa te pot sfatui sa ii convingi, dar e greu de crezut ca poti reusi.