| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Salut,am nevoie de ajutor la franceza sa-mi traduceti daca stiti niste expresii cu "en" si "y"care suna cam asa:
1)en vuoloir a qqn
2)en avoir assez
3)s'en aller
4)il n'en est pas question
5)il y a
6)ca y est
7)il s'y connait
8)je n'y peux rien

Daca mi le traduceti bine pe toate dau funda!,dar va rog sa traduceti doar daca stiti bine franceza, ca si eu am incercat sa traduc cu google translate si nu mi-a iesit nimic...

1 răspuns:
| iSimo a răspuns:

1- Ar dori sa aiba cineva; 2-Au ajuns; 3-Du-te; 4- Nu incape vorba (e expresie); 5-Exista; 6-Asa este; 7-Ei se cunosc; 8-Eu nu pot face nimic... funda?