| JohnSeed a întrebat:

Am nevoie de ajutor mare din partea voastra. Am o prietena buna care este in Anglia (deci nu ne putem intalni). Ce vreau sa spun este ca persoana asta are probleme foarte mari din punct de vedere social si familial si sufera de depresie severa. In cazul persoanei de care vorbesc este vorba si de o tentativa de suicid. Poate e cu o idee mai buna situatia, dar imi doresc extraordinar de mult sa o ajut pentru ca este o persoana minunata la care tin foarte mult. Ce as putea face sa o ajut? Ce as putea sa ii propun, ce as putea sa-i spun? Si ce lucruri amuzante, care sa o distraga, sau din acelasi spectru ar putea fi facute tinand cont ca totusi suntem la o distanta foarte mare?

Multumesc mult in avans!

Răspuns Câştigător
| Coma21 a răspuns:

Spune-i ca pentru tine este o persoana foarte importanta, oamenii adora sa se stie importanti pentru cineva, oricine ar fi, conteaza. Daca aveti amintiri impreuna, aminteste-i de ele, daca ti-e apropiata tranteste-i si un te iubesc :).
Poti anunta familia ei, mai bine sa te urasca dar ea sa fie bine.
Da-i sa asculte asta https://www.youtube.com/watch?v=26U_seo0a1g
Vorbeste cu ea, n-o lasa pana nu simti ca s-a calmat, cauta cele mai tampite chestii ce-ti trec prin cap numai tine-o de vorba. Fa-o sa rada chiar daca inseamna sa te faci de ras, inventeaza ceva eventual! Good Luck!

1 răspuns:
| AGreatMan a răspuns:

Spune-i ca tii la ea si ca inseamna mult pentru tine. Spune-i-i ca ar trebui sa vorbeasca mai mult cu ceilalti, sa fie mai sociabila.