| alexandrull a întrebat:

Salut, am o coarja la mana dreapta, o am de la sala, (mi s-a prins coaja de 2 ori da s-a rupt si imi curge un lichid alb din rana, cine imi spune ce sa fac ca sa scap de rana.

Răspuns Câştigător
| CastraveteMurat a răspuns:

Lichidul acela alb este puroi. Rana va trece de la sine (am pățit-o și eu) dar dacă te deranjează acoper-o cu un plasture însă ai grijă să îl schimbi cât de des. Dacă vezi că nu trece (cam într-o săptămână ar trebui să dispară) du-te la doctor. Dar dacă rana este mare nu mai aștepta și mergi la un control. S-ar putea agrava.

1 răspuns:
| Miculverde a răspuns:

Cel mai bun sfat ar fi sa consulti un doctor sau un farmacist