| Singurinnoapte1917 a întrebat:

Salut, am o dilema enorm de mare si am nevoie de sprijin moral si de niste sfaturi, dilema suna cam asa: O fata (cea mai frumoasa si mai draguta) este prietena mea...eu o iubesc mult (cand spun mult vreau sa spun extrem de mult) acum o luna i-am spus ce simt iar ea mi-a spus ca vrea sa ramanem prieteni... dupa acest raspuns eu am crezut ca s-a spulberat tot ce simteam pentru ea, dar in fiecare zi situatia se inrautațea o iubeam mai mult, si mai mult, incepusem sa beau de suparare, fumam mult, nu stiam ce sa mai fac,iar acum eu sunt in Anglia iar ea in Romania, ma intorc in tara in 2 saptamani,ajutati-ma am fost plecat mult timp,dar ceea ce simt pentru ea nu s-a schimbat,cum o pot face sa-si schimbe gamdurile fata de mine( app: acum are si prieten

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Iti inteleg sentimentele puternice pe care le ai pentru prietena ta dar daca ea nu simte acelasi lucru nu prea ai cum sa schimbi asta oricat ai incerca. Ea are acum si prieten. Nu poti sa obligi un om sa ti raspunda in acelasi mod daca el chiar nu simte s o faca. O sa vezi cand te intorci in tara daca sentimentele ei pentru tine s-au schimbat sau nu. Poti s-a i spui ca sentimentele tale fata de ea sunt profunde si n o poti uita dar n o agasa, nu fi prea insistent ca se va indeparta in loc sa se apropie de tine. Las o pe ea sa vina la tine...asta bineinteles daca va simti sa faca asta.

| Singurinnoapte1917 explică (pentru HazelEyes77):

Mersi mult...am sa vad cum stau lucrurile!

1 răspuns: