| CoolMihaY a întrebat:

Salut am o intrebare mai la care nu ma pricep sa spun asa :)) deci eu am o placa de baza asrock G41M-VS si are memorii DDR2 si eu vreau sa imi pun o placa video cu DDR3 uitati care este http://www.emag.ro/......EDY0DBBBM/ astept raspuns daca imi va merge sau voi da banii degeaba un raspuns inainte sa fac o boacana :))))

2 răspunsuri:
| kikatsuki a răspuns:

Deci pentru a ti se potrivi de obicei ar trebui sa fie acelasi ddr sa fi atent! trebuie sa fie si aceeasi interfata sau cum e p eMAG slot! Atentie e gddr3 aia si de fapt daca te uiti mai jos scrie ca e gddr5!

| CoolMihaY explică (pentru kikatsuki):

Pai daaa si eu m-am uitat c-am mirat la detaliu acesta dar nu stiu eu m-am uitat la pret unu la mana si mi s-a parut chiar ieftin laughing fiindca din cate am vaz eu are 1 gb si e compatibila cu direct11 ceea ce pentru mine e perfect pentru ca pot juca hitman absolution fiindcacrying( pe placa mea curenta nVIDIA ge force 6600 nu pot juca fiindca nu e compatibila cu dx11 mda mai astept raspunsuri si ma m-ai interesez mersi mult oricum pentru raspuns