| oanaok a întrebat:

Salut, am o mare problema gandindu-ma la facultatea la care voi merge.
Trec pe a 12-a si sunt la un profil uman. Problema este ca nu ma atrage nici o facultate recomandata pentru cineva care a terminat umanul (gen: Litere, Drept).
Intrebarea este: Pot intr-un an sa recuperez matematica sau chimia sau orice alta materie de real? Se poate recupera intr-un an? :/

2 răspunsuri:
| Dolyta a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, trec a 12-a profil uman, dar imi pare rau ca nu am dat la real. Eu iti zic sa continui cu umanu inca un an, sa iei bacu si poti sa dai la ce facultate vrei apoi, nu conteaza ce liceu ai facut. Eu ma gandesc sa ma axez pe contabilitate, economie, finante-banci, marketing. Poti da la astea chiar daca ai facut filologie in liceu, conteaza sa iti placa si sa te descurci. Bafta!

| oanaok explică:

Nu vreau sa ma mut la real ci doar sa vad daca in urmatorul an cu ore, as putea recupera materia ca sa dau o admitere la Medicina sau Arhitectura, in cel mai ambitios vis la Info.