| Deenniii2016 a întrebat:

as dori, daca se poate sa ma ajutati si pe mine. Iubitul meu nu stie la ce facultate sa mearga. A terminat la profil real, matematica-engleza intensiv si isi doreste sa mearga la Academia de politie, Facultatea de drept (uvt) sau la Mecanica. Unde ar fi cel mai bine sa mearga? Unde se merita? Este greu?

Răspuns Câştigător
| Lunara a răspuns:

La politie si la mecanica s-ar putea sa ii fie mai usor decat la drept daca termina profilul mate-engleza. Din drept se castiga mai bine, dar daca aveti ganduri sa plecati din tara, in Germania se castiga bine si din mecanica. Sa se gandeasca el ce crede ca i-ar placea cel mai mult, e singurul care poate lua decizia! happy