| bizan a întrebat:

Salutsad am o mare problema, ma chinui cu ea de ceva timp :-s, matreata. nu stiu cum sa fac sa scap de ea, sunt disperat puppy dog eyes. dati-mi niste sfaturi, ce sa fac sa scap de ea. etc.

3 răspunsuri:
| strengaritzza a răspuns:

Folosete samponul din gama Clear. Este un sampon foarte bun. CLEAR Scalp Oil Control, acesta ti-l recomand cu ceea mai mare incredere.

Funda!

| Amiiii69 a răspuns:

Potu sa cumperi Garnier 5 plante impotriva matretii cu apa calduta si sa te usuci cu feonul astfel incat parul sa fie si putin umed. Daca il usuci direct vei provoca mancarimi sau poti sa te dai cu gaz, acesta se gaseste mai rar nu pot sa iti spun cu exactitate pentru ca iti face parul sa straluceasca, nu mai ai matreata si se descurca si repede..gazul mai poate fi folosit si in cazul paduchilor. sper ca te-am ajutat.Succes pe viitor!:*

| jus7tin6 a răspuns:

N primul rand, daca obisnuiesti sa te speli pe cap cu apa fierbinte, renunta la acest obicei, incearca sa scazi cat mai mult temperatura apei, pana la limita suportabilului. Se stie ca o circulatie proasta se manifesta si la nivelul scalpului, urmarile sunt caderea parului, matreata, ingrasarea rapida a parului...
Eu am folosit "tonic capilar" de la Dacia plant, pentru regenerare, dar am vazut ca in prospect era indicat si pentru alte probleme ale scalpului, printre care si matreata! Se gaseste la produse naturiste!
Succes si sa ai un par frumos! Asha am scapat eu! Funda?