| curlyhair a întrebat:

Niste sfaturi cum sa scap de matreata?big grin

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Un sampon anti-matreata happy.

| BuBu2403 a răspuns:

Sa inveti sa te speli pe cap.

| GabiiHaș a răspuns:

1.sa se frece bine cu o vata cu otet.lasa un pic sa actioneze apoi te clatesti

2.cu ceai de frunze de nuc

3.nu-ti schimba samponul.

funda? puppy dog eyes

| Fuego a răspuns:

Te speli pe cap

| dmrtr a răspuns:

Si eu aveam problema asta dar nu mai am stii de ce? fiindac ma spalam bine cu sampon normal si inmediat ma uscam cu feonul. functoneaza 100% crede-ma FUNDA

| Chauderitza a răspuns:

Buna Dragoi Elena.
Ai putea scapa de matreata cu un sampon special. Te speli doar cu el timp de cateva saptamani. Si daca vezi ca nu reusesti, te duci la un salon, si ceri niste sfaturibatting eyelashes
Bafta :*
Paaa! worried

| Metaloco a răspuns:

CLEAR anti matreata

| Cristina_Stefan_1980 a răspuns:

Si eu sunt la fel de''disperata' ca si tine! Urasc matreata,eu am matreata si din cauza cosurilor si a tenului gras,am incercat sa nu-mi mai schimb samponul,incearca wash and go,eu cu acela ma spalam,dar intre timp am inceput sa schimb sampoanele. M-am spalat cu ceai de musetel care dupa mine a fost o pierdere de timp si amincercat cu otet care mi-a mai luat din ea,dar, mirosul intepator mi-a provocat o alergie naspa si nu am mai incercat. Daca folosesti spuma de par, fixativ, gel sau mai stiu eu ce macar pentru o luna incearca sa nu le mai folosesti, schimba fata de perna cel putin 0 data pe saptamana, spala-te pe fata cu sapun(eu ma spal cu Dove si este eficient)de 4-5 ori pe zi, daca ai cosuri o sa iti treaca. Sper ca te-am ajutat! Bafta

| Hobbs a răspuns:

Tunde`te cheala. Succes garantat! laughing

| Andaluza a răspuns:

Sa te speli pe cap cu ELSEVE de la Loreal ca eu ma spal cu el si e foartee bunlove struck am incerc si Clear si imi face matreata. Acum depinde si ce fel de tip de par ai...winking

| Carina_Crisan_1997 a răspuns:

Heii! Eu vad ca ai dat deja funda, dar eu nu ma iau dupa funda si din astea. Vreau sa-mi dau cu parerea! Iti spun ca, mie de vreo 2 luni mi-a aparut matreata, si am incercat sa ma spal cu ceva sampon. de fapt nu sampon. ceva intr.o cutie rotunda, asa ca pasta, dupa care, ma clateam cu otet. [ intr.un litru de otet, puneam 250-300 ml de otet, si o lamaie stoarsa eventual, daca vrei! Sa stii ca, jumatate din matreata a disparut dupa freo 4-5 spalari, dar nu era de ajuns. Sa stii ca eu ma spalam asa tot a 2-a zii, pana ce, am intrat si eu pe TPU, si am intrebat, iar multe raspunsuri imi erau cele cu clatirea cu otet, iar fooooarte multe erau de a ma spala cu samponul tratament anti-matreata de la Vichy. Mi.am cumparat luni acest sampon [ se gaseste la farmacii ] si m.am spalat cu el luni seara, apoi marti seara [ aseara ] si nu mai am nici un pic de matreata. Deci, iti spun ca acest sampon este minunat, si a facut ca matreata sa dispara dupa chiar a doua spalare. Ti.l recomand, este intr.adevar putin cam scump, eu l.am luat cu 56 lei, altii spun ca l.au luat cu 45, 50, 60 etc, etc. Este foarte bun, are si un miros placut. Ti.l recomand! :*