| sergiu1011 a întrebat:

Am o problema care ma framanta si imi provoaca stres.Sunt in clasa a 9-a si am note mici fata de gimnaziu unde aveam 8, 9 si 10 mai exact am 6 la romana 6 la biologie 7 la fizica 5 la matematica 6 la logica.Colegii mei de clasa au aceleasi note numai ca parintii mei ma cearta cand iau o nota sub 8.Mentionez ca sunt la profilul mate-info.Mi-au explicat multi ca la liceu nu mai este ca in gimnaziu, dar totusi difrentele de note sunt prea mari.Fiecare nota imi creeaza o indispozitie pentru ca stiu care va fi reactia parintilor cand vor afla! Sunt colegi mai buni ca mine pe care nu ii cearta daca au luat 5 sau 6, inteleg ca parintii au pretentii, dar nu mai suport! Mai mentionez ca media mea de admitere a fost 8.63 si media generala din clasa a 8-a a fost 9.50.Va rog sa ma ajutati si sa imi dati un sfat daca se poate! Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Monyyyyy a răspuns:

Hei eu sunt la Colegiu nu profil mate Info dar tot bazată pe mate, și eu am note mici e mult mai greu și mult de învățat intr-o zi happy. Eu am 6 la istorie, 7 la fizică, 6 la mate, 7 la romană am și de 9 și 10, 8 și eu am rămas uimită de notele mici și sunt chiar supărata ca nu îmi iese poate media 9 generală sad Azi am dam test la biologie profă e nebună așa de greu test am primit sigur iau notă mică poate și picsad așa e primul an sau semestru și la TIC am 7 ce teste ne da ne omoară sad Relaxeazate și încearcă să menții pasu sigur următorul an sau și semestru va fi mai bine happy Mai bine note mici pe merit și unde e greu decât mari și nu știe nimic elevu nu? Bravo pentru medii și nu renunța fi tare, oricine mai are note mici happy