| Gabii_Son_1994 a întrebat:

Salut

Am o problema cu prietena mea, ea este in Italia deocamdata asa ca avem un fel de "relatie la distanta", timp de o luna si 2 saptamani am vorbit cu ea pe skype, facebook si wapp 24/24. Stiu ca ma iubeste pentru ca nimeni nu ar fi vorbit 24/24 cu cineva fara sa simta ceva pentru el. Problema e ca de 4 zile o tot suspectez. A cunoscut un baiat pe ask.fm care sta la departare de 5 km de ea. Din seara in care ea i-a dat facebookul lui s-au intamplat urmatoarele chestii: A ascuns relatia pe facebook, a mai ascuns un mesaj de dragoste care i-l-am pus pe perete + o poza tot cu un mesaj asemanator. Pe mess cand vorbeste cu cineva si ii scriu si eu ii se pune mesajul meu la inaintare si ea nu-si da seama si de multe ori imi scrie mie sa vrea sa-i scrie altcuiva, odata am intrebat-o "Ce faci?" si am primit "Nu. Te iubesc" e clar ca nu era pentru mine si i-am pus intrebari pe ask.fm cu alt cont "Esti intr-o relatie cu cineva?" + inca 2 intrebari banale. Desigur a raspuns la alea 2 dar nu a raspuns la faza cu relatia stiiind ca daca zice nu vad eu daca zice da vede celalalt (daca exista) oricum vreau sa specizez ca ea se fereste de cineva sau are pe cineva. CE SA CRED? CE SA FAC?

Răspuns Câştigător
| StalkerSoul a răspuns:

Renunta ma la relatia asta ce naiba ea e in Italia. relatiile la distanta nu merg! oricat ai incerca, te asigur eu am trait pe propria piele o relatie de 2 ani si mi-am pierdut timpu degeba. pentru nimic

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe scurt toata viata ta se desfasoara pe net... mai bine revii in realitate si lasi teoriile conspiratiilor

| j1NNNx a răspuns:

Relatiile de la distanta de obicei nu sunt relatii serioase. Adica normal ca la un moment dat o sa vrei sa fi cu cineva care e langa tine, si tot o sa renunti. Sfatul meu in problema ta este sa o lasi in pace si sa cauti alta fata ^_^!

Cu stima si respect j1NNNx. Multa bafta!

| bbu2eugen a răspuns:

Sincer Stalker merg relatiile la distanta doar daca exista iubire dar in cazul de fata vad un baiat tare bun care isi pretuieste prietena iar aceasta il minte. Urat din partea ei mai bine renunti la ea cat poti pentru ca dupa o sa regreti mai tarziu.

| StalkerSoul a răspuns (pentru bbu2eugen):

Merg, intr-adevar, dar cat?
Eu mi-am pierdut 2 ani de zile aiurea..nici n-am reusit sa ajung la ea, in fine eram mic!
Acum am invatat din greseli si consider ca o relatie la distanta e o prostie! Mai ales ca aia e din Italia... fii serioasa si tu acum Italia-Romania nu faci 10 minute pana la ea!