| Nameless a întrebat:

Am o problema destul de rusinoasa si intima: de aproximativ 3 zile mi-a aparut pe fund "o buba" rosie cat o moneda de 10 bani [ cred ca m-am exprimat gresit. nu e chiar o buba, e mai mult o intindere de roseata f dureroasa ]. La inceput doar ma deranja putin insa acum ma doare tare... mi-e greu sa si stau pe scaun sad
Din cate am citit pe net am inteles ca este un cos sub piele. Am uitat sa precizez ca aceasta"buba" chiar seamana cu un cos de mari dimensiuni, caci are in mijloc un punct alb-galbui cu aspect de piele incretita si descojita.
Cum sunt la pubertate, am mai avut cate un cos dureros pe fata insa de mici dimensiuni pe care le puteam stoarce... pe acesta nu-l pot stoarce...
Intrebarile mele sunt : e un simplu cos sau e ceva mai grav? si cam in cat timp va trece? Va intreb pe voi deoarece mi-e rusine sa-i zic mamei, nici nu as sti cum sa ma exprim straight face Era sa uit
: am constatat ca mi-a aparut de cand mi-a venit ciclu luna asta... poate fi din aceasta cauza?

Răspuns Câştigător
| amaranth a răspuns:

Nu trebuie sa te simti jenata fata de mama ta, din contra ar trebui sa ii spui. poate Doamne feri este un furung {cos sub piele } si acesta se trateaza foarte greu. trebuie mers la docotor sa ti-l stoarca [vorbesc serios] si trebuie sa iei medicamente. Nu te juca cu asta. daca este furung si nu te duci la doctor. o sa ai probleme si mai mari. se poate ajunge chiar la operatie. deci fara jena ar trebui sa te duci la mama ta si sa-i spui. Mai bine rosesti putin de rusine decat sa te chinui cu operatii sau alte chestii.
Sper sa fie doar o "buba" cum spui tu. sau un simplu coshee hee

deci. ai mare grija:*

5 răspunsuri:
| Adela50 a răspuns:

Buna. Daca este un cos cu apa si iti mai apar pe corp altele, ar trebui sa te duci la medic. Poate fi varicela.Asa am facut si eu, n`am luat in serios si era varicela.Ai grija acum e o epidemie.

| MICHAel a răspuns:

Isi este rusine sa ii spui mamei tale si nu iti este rusine sa ne spui noua (niste straini) """ mergi pe strada si intalnesti un om si ii spui "nene nene stai sa iti spun ceva, am o "buba" pe fund dar sa nu zici tare ca ma aude mama " laughing cel mai bine ar fi sa ii spui mamei tale si daca ea crede ca este necesar sa te duci la un ductor o vei face si crede-ma nimeni nu este in masura sa te ajute cu asa ceva,, daca este o problema grava (fatala laughing) ) doamne fereste si trebuie neaparat sa te duci la medic iar unu de pe sait iti spune sa stai acasa ca; i un simplu cos,, ce faci atunci?

| amaranth a răspuns:

Aaa. si in plus. daca o sa-l lasi asa. si este furung. o sa ai mariii dureri. abia o sa te poti spala. sau cum ai spus tu. sa stai pe scaun. cunosc pe cineva care a avut. deci nu vorbesc prostii :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa fie un furung

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta e un furunc, nu te ingrijora, se trateaza