| ForeverWarrior a întrebat:

Am o problema si nu sunt sigur ce ar trebui sa fac. De ceva timp am inceput sa vorbesc cu o fata pe net. Dupa ceva timp i-am dat numarul meu si de atunci vorbim prin mesaje si am si vorbit la telefon de 3 ori. Eu, de fel sunt mai sensibil. Nu am nici o problema cu asta, desi alta data nu imi placea sa fiu asa. Fiindca sunt sensibil tind sa ma indragostesc usor. M-am mai indragostit de "iluzii" si am invatat din experientele trecute. Vorbind cu ea, vad ca ma atasez de ea, dar nu opun nici o rezistenta momentan, ci incerc sa observ limpede situatia. Treaba e ca distanta dintre noi e de 500 de kilometri. Si mai e ceva : ea invata foarte foarte mult. Nu am nici o problema cu asta, fiecare face ce doreste, dar, 70 din timp eu incep conversatia sau ii spun "ciao". Si ea a mai inceput conversatia, dar mai rar. Eu ma potrivesc cu ea ca si caracter, si ea e sensibila si ambitioasa ca si mine si apreciaza lucrurile marunte ale vietii. Din moment ce eu ma implic sentimental, si vad ca ea e foarte ocupata, sau "ocupata " de cele mai multe ori nu stiu ce sa cred. M-am gandit in felul urmator: sa-i spun ca eu ma implic sentimental si nu vreau sa fim doar amici( stiu ca e distanta mare, dar nu imi pasa, daca vreau sa fiu aproape de ea o sa fiu), stiind ca aici s-ar putea sa nu mai vorbeasca cu mine, dar as sti un lucru sigur, sau cum as putea sa-i spun asta mai subtil si sa o "testez" sa vad daca si ea simte acelasi lucru? Va multumesc pentru ca ati citit tot ce am scris si v-ar fi recunoscator daca mi-ati oferi orice fel de sfat sau de parere. O seara frumoasa!

7 răspunsuri:
| ForeverWarrior explică:

Eu am 19 ani si ea are tot 19

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Buna! Hmm, foarte interesanta povestea ta sa stii. Daca ar fi sa ne gandim nu e chiar asa departe fata asta. adica cunosc persoane care sunt impreuna la 2000 km... si totusi se iubesc. intr-un fel e dureros dar cand stii ca aceea persooana te iubeste si si-ar da viata pentru tine e imposibil sa o lasi balta. Eu ti-as zice sa continui '' relatia'' sau ce e creat pana acum. Ce varsta aveti daca nu sunt prea curioasa? happy

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns (pentru ForeverWarrior):

Ooo. sunteti majori amandoi. Pai sfaturile mele nu sunt chiar asa potrivite presupun... Daca sunteti asa mari va puteti vedea chiar des.Pana la 25 de ani va si casatoiti. laughing ehh glumeam (sau cine stie). daca fata chiar pare ok si SA FIE REALA nu fake sau mai stiu eu ce. deci mie sa nu fie ceva nasol..scuzee sunt asa pesimista.laughing Pai ce mai stati dati-va intalnire vedeti cum curg lucrurile.Succes!

| neutrino a răspuns:

Nu merge cu ocolisuri, fii sincer cu ea si spune-i ce doresti tu de la ea si cum vezi tu viitorul acestei foarte interesante relatii.

| thekarma a răspuns:

Hey! Nu vreau sa iti spulber visurile de a fi impreuna cu ea pana la sfarsitul vietii sau ceva de genu', dar crede-ma zic sa va mai cunoasteti. Aceasta greseala am facut-o si eu si acum sufar... am pus prea mult suflet in ceva ce nu exista pentru el sad Incercati sa va cunoasteti mai bine, sa stii la ce vrea sa faca pe viitor in legatura cu voi. Zic sa nu iti faci sperante degeaba si dupa sa suferi dintr-o prostie.Stiu ce simti acum pentru ea, dar totul poate fi in zadar. Nu spun sa nu incerci, dar totusi daca vrei sa faci asta asigura-te ca si ea simte acelasi lucru si ca tot ce va spune, ca te iubeste si ca iti va fi alaturi toata viata, toate promisiunile pe care ti le va face sunt sincere.Mno, acum asculta-ti inima si fa ce crezi ca este mai bine pentru tine, cine stie poate pentru voi. big grin Succes.:3

| ForeverWarrior explică (pentru thekarma):

Asta incerc sa fac, sa nu ma ''arunc'' pentru ca am mai iubit iluzii si, ca si tine stiu ca doare