| andyy_3059 a întrebat:

:*Am si eu cateva intrebari... happy sper ca puteti sa ma ajutati sa le gasesc raspunsurile big grin
Care sunt motivele pentru care unii dintree adolescenti nu isi marturisesc credinta?
Esti crestin si daca nu mergi la biserica?
CAre sunt modurile de inlaturare a dependentei de "idoli" moderni preferati? :*

Răspuns Câştigător
| BejanDeian a răspuns:

Unii adolescenti nu isi marturisesc credinta deoarece lor li se pare stupid ca ei sa se roage sau sa isi faca cruce, pentru ca ei cred ca ceilalti din jurul lor vor rade de ei. Da esti crestin si daca nu mergi la biserca. Religia nu are de a face cu mersul la biserica. Daca chiar nu mergi deloc la biserica, nu iti faci rugaciuni, etc. inseamna ca nu esti foarte credincios. La ultima intrebare nu prea as avea un raspuns. Cred ca singurul mod este sa te controlezi tu cu creierasul tau. Sper ca ti-am fost cat de cat de folos.

1 răspuns:
| Radu284 a răspuns:

Daca esti crestin (adica cineva care este adeptul lui Isus, si care, pe cat posibil, incearca sa faca tot ce a zis el), nu prea ai ce cauta in biserica, sau sa-ti faci cruci, sa te lauzi ca ce crestin esti tu, etc.

Isus a zis sa te rogi in dulap, nu pe strada sau in biserica.